Vodní nádrž Džbán

3.2/5 - (12 votes)

Koupaliště Džbán je venkovní koupaliště na okraji Prazy vedle přírodní rezervace Divoká Šárka. Koupaliště je přístupné pro všechny zájemce nejen o koupání, ale také o opalování v klidném prostředí. Plavání však není jediné sportovní využití které koupaliště Džbán přináší. Na Džbáně si návštěvníci mohou zpestřit den také zapůjčením loďky, při plážovém volejbale, fotbale či frisbee.

Ke kvalitnímu koupališti neodmyslitelně patří i stánky s nápoji i občerstvení a rozlehlé parkoviště. Velkým lákadlem pro návštěvníky je také velmi oblíbená nudistická pláž. Pokud vám jednodenní pobyt na pláži nestačí můžete využít nedaleko umístěný kemp ve kterém je kromě stanového prostoru vyhrazena i část pro karavany. Pokud hledáte klasické venkovní koupaliště na okraji Prahy, doporučujeme Džbán alespoň jednou navštívit.

[koupalisteinfo]

30 thoughts on “Vodní nádrž Džbán

 • 3.6.2011 at 13:01
  Permalink

  Dobrý den,

  Velmi mne irituje že vodní nádrž která je vystavěna z důvodu zajištění dodávek pitné vody pro určitou oblast má zavedené vstupné, z kterého na provoz samotné nádrže není použita žádná finanční částka.

  Přeji Vám hezký den

  Reply
  • 17.7.2016 at 23:32
   Permalink

   Nepletete si Džbán s Želivkou? 😉

   Reply
  • 19.8.2016 at 15:54
   Permalink

   Tahle nadrz neni a nikdy nebyla pro pitnou vodu. Byla vystavena a predimenzovana pro odpocinek prazanu.

   Reply
   • 6.6.2017 at 12:03
    Permalink

    Tak to se mýlíte,když byl Džbán zprovozněn tak všude kolem něj byly cedule že jde o pitnou vodu a chráněnou oblast!!!Co na tom bylo pravdy ale nevim .

    Reply
 • 28.7.2011 at 09:27
  Permalink

  Dobrý den.
  Navštívila jsem letos,po dlouhé době,toto koupaliště a nestačila se divit.Zdevastované okolí i stavby,sprchy nefungovaly a šatny?Smutno pohledět.Travnaté plochy k opalování dostatečné,ale voda….pro odvážné.Zavedené vstupné by měl majitel / ? / této oblasti použít na adekvátní provoz koupaliště.

  Přeji hezký den.

  Reply
 • 21.8.2011 at 11:48
  Permalink

  Bohužel takové kouplaiště jako Džbán,hnusné a zanedbané není široko daleko,ty různé propagační materiály jsou jen lží a snahou lákat lidi,vstupné 50.-na neposekanou,nechutnou trávu,bez vstupu do vody,je jen zlodějina.Nejezděte tam,budete sklamáni.

  Reply
 • 22.8.2011 at 16:23
  Permalink

  Stando moc díky za info. Chystaly jsme se tam s dcerkou zítra a tak pojedeme jinam. 🙂

  Reply
 • 26.8.2011 at 12:23
  Permalink

  Upozornění, podle hygieniků je voda v koupališti Džbán od 16.8.2011 označena jako „Voda nevhodná ke koupání“. Pokud se něco pro tento rok změní budeme o tom zde informovat

  Reply
 • 6.9.2011 at 04:13
  Permalink

  Hrůza a děs! Nikde žádná lavička, ani koutek pro děti, tráva buďto neposečená, nebo posečené kusy shnilé trávy, žádné kloudné vstupy do vody, zkrátka nezájem cokoliv tam vylepšit. Fungují tam jenom stánky s občerstvením. Na co jdou peníze za vstupné, je záhada. Přitom je to jediné velké koupaliště, které má stráně nakloněné na jih, celý den tam krásně svítí sluníčko, / pokud svítí /, ideální na opalování. Proč se o to nikdo více nestará?!? Už tam zase dlouho nepůjdu, i když všude je to celkem stejné.

  Reply
  • 14.8.2012 at 08:02
   Permalink

   Každý chce jen kasírovat, vůbec v Praze, ale hnout prstem a něco uklidit, natřít, upravit, vyčistit, to už je moc práce…. smutné, pak ať se nediví, že nás němci nazývají prasaty

   Reply
 • 30.6.2012 at 23:46
  Permalink

  Dobrý den,
  nevím, jestli ještě tahle adresa funguje, všechny viditelné komentáře jsou z loňska. Letos to není o mnoho lepší. Jsem ale dost nenáročná a stačila by mi posekaná celá louka na nudistické části. Polovina plochy po zimě vypadala jako by tam byla divoká prasata a asi proto se neseká. Roste tam jen řebříček, bodláky a lopuchy, sem tam nějaká travička, ležet se na tom nedá. Proč se musíme mačkat na polovině plochy, když by stačilo ji při sekání projet celou? Nechápu, když do čištění a úpravy celé nádrže před dvěma (třemi?) lety dala městská část jistě hodně milionů, proč dnes není na pouhé posekání trávy.

  Reply
 • 3.8.2012 at 10:32
  Permalink

  Dzban je hnus, zastavil se tam cas pred 30 lety.
  Jestli je pravda co pise pan Dudok, ze je to zasoba pitne vody, pak uz budu v Praze dozivotne pit jen kupovanou vodu. Zelena voda, priserne vybaveni, nudisti co se nazi promenaduj i mimo jejich plaz, neupraveno, no hruza. Nechodit, ani za 20 korun to nestoji

  Reply
 • 21.6.2013 at 14:18
  Permalink

  Kritizovat umí každý.Já chci naopak pochválit – klid,čisté záchody i čistá voda. Nudisty jsem na normální plaži nepotkala. Pohodu,celkem ticho a nerušené vnímání přírody, to někde na Petynce neneajdete, ani si tam pořádně nezaplavete. V bazénu si můžete akorát tak stoupnout,je tam hlava na hlavě,i tak se na vás bude někdo mačkat..:(

  Reply
 • 12.7.2013 at 17:45
  Permalink

  Koupaliště Džbán bývalo kdysi jedno z nejkrásnějších a nejlépe vybavených koupališť. V horní, dnes již zarostlé a dráty uzavřené části, byly sprchy, WC, kiosky a hlavně upravená zelená plocha. Dnes je přístupná pouze dolní část, všechny tři pavilony, ve kterých byly šatny, úschovna věcí, sprchy a pod. jsou v naprosto zdevastovaném stavu. Na jednom z pavilonů je jakási přístavba, snad nečí „letní sídlo“. Oba vstupy na koupaliště jsou taktéž v žalostném stavu, o lavičkách a kioscích nemluvě. Pravda, tráva bývá posekána, nějaké venkovní sprchy se objevily až u vody, nicméně celý dojem je skličující. Kvalita vody je na pováženou , přestože před několika lety Praha 6 nechala celou nádrž vypustit a odbahnit, vlivem nedostatečného přítoku vody je stav podobný tomu minulému. Nechápu, proč se v blízkosti vyústění ze Strahovského tunelu před mnoha lety postavilo nákladné koupaliště Petynka s uměle zasazeným toboganem a na, v přírodě situouvané koupaliště Džbán se zapomělo, jakoby nestálo jej zrekultivovat. Možnosti využití terénu, který se pozvolna svažuje k vodě, jsou veliké, včetně vybudování toboganu, půjčovny loďek a pod. Připadá mi, že se koupaliště Džbán stalo spíše jakýmsi „tunelem“ na obecní peníze, než-li koupalištěm.

  Reply
  • 28.7.2013 at 14:50
   Permalink

   Džbán bylo opravdu kdysi pěkné koupaliště,co se týče těch stánků atd,to záleží myslím na městské části.A co se týče té nástavby,tak tu tam měl hrozně fajn kamarád,který bohužel již před několika lety zemřel a snažil se o to aby Džbán byl hezký,ale někteří lidé mu jen dělali zle..
   Především město by se mělo postarat o to aby to bylo jako dříve a nebo to opravdu nechat lidem,co by s tím něco chtěli udělat.

   Reply
 • 28.7.2013 at 07:25
  Permalink

  My chodívali vždy na druhou stranu nádrže, kde je neoficiální pláž a zadarmo. Co se kvality vody týká, kvůli nedostatečnému odtoku nemá džbán šanci dobrou kvalitu vody udržet, zvlášť je-li sucho a teplo, je na tom podobně jako české rybníky, použitelný pouze na začátku léta. V pozdější dobu je podle mě nejlepší volbou v Praze nádrž Hostivař, kde mělo nákladné a déle než rok trvající odbahňování přece jen nějaký efekt.

  Reply
 • 30.7.2013 at 08:53
  Permalink

  Dobrý den,

  jaké jezdevstupné pro dítě do 15 let a pro dospělého popřípadě jaké je rodinné vstupné ( 2dospělí a 2 děti )

  díky

  Dája

  Reply
 • 11.8.2013 at 10:44
  Permalink

  Dobrý den,
  začátkem srpna jsme se chtěli s přítelem koupat ve Džbánu. Vstupné na pláž se nám zdálo nesmyslně přemrštěné, tak jsme se vydali podél rybníka na dolní neoficiální pláže. Během cesty jsme si koupání velmi rychle rozmysleli – u velmi znečištěného břehu se povalovaly mrtvé ryby a narazili jsme i na mrtnou kachnu!!
  Nevím, jak to vypadá na oficiální pláži a jestli je alespoň tam břeh čistý, ale každopádně voda je na všech březích stejná a do té hnědé odporné břečky s povalujícími se zdechlinami vstup nedoporučuji.
  Na závěr musím konstatovat, že vodu takhle hnusnou, kde není vidět ani na 30 cm pod hladinu nemáme ani v Mostě na neplaceném Benediktu nebo na Matyldě. Pan majitel by se měl nad svým postojem zamyslet.

  Reply
 • Pingback: Spojme síly | S.O.S koupaliště Lhotka

 • 24.2.2014 at 16:20
  Permalink

  Voda je kontrolována jednou týdně městským hygienikem a je po celou dobu,konkrétně v roce 2013 absolutně bez závad,na rozdíl od jiných přírodních koupališt,vstupné 50Kč na den je natolik směšné,vždyť je to nejlevnější vstupné v Praze a jistě i v celé republice.V letošním roce započíná rekonstrukce celého areálu,tak doufám,že se zlepší i spokojenost návštěvníků.

  Reply
 • 26.4.2014 at 10:23
  Permalink

  Džbán je ideální pro milovníky slunění a plavání v přírodním koupališti, kteří nepotřebují luxus. Pobyt zde je díky okolní přírodě relaxací pro duši i tělo. Základní vybavenost na nuda i na textilní části tu je – WC, občerstvení, odpadkové koše. Chodím sem dost často , každé léto asi tak 2x týdně. Nejdůležitějším kritériem je pro mě čistota vody a s tou jsem spokojena.Většinou fouká vítr od placené části na opačný konec – k rybářům, takže i hladina vody je nádherná. Koupat se zde dá až do konce léta, sinice jsem tu nezažila a jestli nějaké někdy byly, nepoznala jsem to a žádný problém jsem kvůli tomu nikdy neměla. Příjemným překvapením jsou vloni nově postavené sprchy přímo u vody. Ke spokojenosti na nuda pláži zbývá jen instalovat u vstupů pořádné cedule ZÁKAZ VSTUPU V PLAVKÁCH, případně 1x denně vyházet všechny vetřelce v plavkách, víc laviček s možností otáčení ke sluníčku a posekat větší plochu trávy. … Zážitek z krásné okolní přírody nám vloni začátkem léta kazil jen otřesný nepořádek na přístupové cestičce na nuda pláž ze strany od hráze nádrže. Zapomenuté pohozené velké plastikové pytle s odpadky, napůl roztrhané….. a odpadky válející se kolem…vstup jak na městské smetiště.

  Reply
 • 10.8.2014 at 18:19
  Permalink

  Pokud má někdo obavu o kvalitu vody, má možnost podívat se na web hygieny, kde se dozví jak na tom je. Celý rok 2014 byl bez problémů, jelikož byl nedávno vyčištěn. Je to větší rybník, takže tam žijí ryby a je logické, že nějaká chcípne. Ale já osobně neviděl ani jednu. Jak jsem psal, je to rybník takže voda není průzračně křišťálově čistá.
  Ano, vstupné je 50Kč na celý den, ale kde v Praze je levněji? Ano, staré šatny jsou oprýskané, proto je nikdo nepoužívá a všichni se převlékají u auta, nebo v převlékárně na pláži. Ano, parkoviště není hlídané, ale parkování je zdarma. Trávník má do golfového hřiště daleko, ale je posekaný. Vstup do vody není písčitá pláž s příbojem, ale po vstupu do vody nezapadnete do bahna, ale stoupnete na písek s oblázky.
  Navíc u vstupu do vody jsou sprchy. V Areálu jsou dětské prolézačky. Toalety jsou v rámci možností čisté. K dispozici 4 bary za průměrné ceny (pivo 27Kč pro rok 2014). Oddělená nudistická část (nikdy jsem nepotkal nudistu mimo jejich část a ani nechápu proč by to nějaký dělal, mají tam veškeré zázemí).
  Praha nabízí jen 4 možnosti koupání:
  1. Rybníky, jezera, přehrady – Kde hygienik většinou nedoporučuje koupání: Šeberák, Hostivař, etc.
  2. Bazény: Podolí, Pražačka, etc. Kde při cestě do bazénu musíte překračovat návštěvníky, vstupné pro 2 stojí přes 300 a to nejdřív vůbec musíte najít parkovací místo a vystát 20minutovou frontu na vstupenku. Kde si za den přes 1000 lidí umeje pozadí v 30m bazénu a vy si nakonec ani nezaplavete a jen páchnete chlorem.
  3. Aquaparky, kde rodinné vstupné příjde 2tis.
  4. Džbán. Ani v největším vedru o srpnové sobotě nikoho nepřekračujete, soused do vás nemlátí loktem. Voda doporučená ke koupání, nepáchne. Bary bez front (ne, není to podobné 15minutové frontě jako na podolí). Vždy najdete místo pro auto. Ale je to příroda, žádné dlaždičky.

  Reply
  • 5.7.2015 at 13:39
   Permalink

   Včera jsem tam byla se psem. „psí pláž“ prý neni připravena k použití, navíc je tam hrozný přístup do vody… takže tam mohou být jen pod budovou B… a do vody nesmí vůbec… chodili jsme úplně na kraj, kde jsme naši hafinu koupali, ale pak jsme byli požádáni a přesun. Po celou dobu by měli být na vodítku:)
   Ale z druhé strany, kde přístup není placen, můžeš se psem být normálně:)

   Reply
 • 4.4.2016 at 15:58
  Permalink

  dobry den, prosim, nevi nekdo, kdy se letos otevrou brany koupaliste dzban pro verejnost ?

  dekuji za zpravu !

  preji vsem PRIJEMNE JARO !

  ANA

  Reply
 • 23.7.2016 at 10:07
  Permalink

  smutný pohled na polorozpadlé budovy , tak krásné místo by mělo žít na umírat

  Reply
 • 9.8.2016 at 13:06
  Permalink

  Už roky používam takú povedačku (řčení) vždy keď v oblasti turizmu u nás na Slovensku niečo poriadne nefunguje (a že toho nie je málo). „Keby toto tak mali v Čechách …tí by si to inak vážili … inak by sa o to starali … inak by celé miesto vyzeralo. Bolo by to tu čistejšie, upravenejšie, malo by to charakter, štýl, bolo by kde sa najesť, občerstviť, boli by tu služby pre ľudí , to by to tu žilo … jednoducho Češi sú v tomto ďaleko pred nami“.
  To si často hovorievam doma…
  Návšteva kúpaliska Džbán ma z tejto ilúzie vyliečila. Krásne prostredie, ideálna orientácia, výborná dostupnosť, dobrá voda, dostatok miesta, obrovské zázemie potencionálnych návštevníkov, ale … kdesi sa tu zastavil čas. Čo zastavil, on zaradil spiatočku. Nechať takto spustnúť miesto, ktoré muselo byť niekedy príťažlivým areálom, je nielen smutné, ale až trestuhodné. To sa skutočne za tie roky nenašiel vhodný podnikateľ, ktorý by dokázal využiť závideniahodný potenciál tejto lokality, ak už samotné mesto na to nemá prostriedky? Je to škoda. Je mi to, aj keď nie som domáci, ľúto.
  Praha je krásna, ale dá tiež turistovi zabrať. Možnosť byť za pár minút jazdy z centra v prírode, príjemne (dokonca beztextilovo) sa okúpať, oddýchnuť si, či stráviť tu aj viac času, je úžasná. Ale sme v 21. storočí, už sme trochu náročnejší, sme ovplyvnení tiež kvalitou služieb v zahraničí, atď. Takto zanedbaný areál a v hlavnom meste je skutočne „ostuda“. Prajem všetkým Pražanom, aby takýto stav trval čo najkratšie.

  Reply
 • 24.8.2016 at 21:06
  Permalink

  Na Džbánu je moc pěkně, pokud pomineme chátrající budovy. Jsem tu celé dny za směšné vstupné a za přijatelné ceny v občerstvení. Chodím na nudapláž a nevím proč tu někdo psal, že nudisté se procházejí kde chtějí. To asi ten dotyčný špatně vidí. Pokud vím, celé roky se tam chodí mezi nudisty promenádovat textiláci, chodí ke stánku s občerstvením ačkoliv na textilní pláži mají také. Přístup od hráze na textilní pláž mají horem nad nudapláží a přesto si to štrádují mezi nudisty, nehledě na to, že někteří se tam rovnou v plavkách usadí. Zatím je nikdo nevyhání, ale chtěla bych vidět, kdybych šla já bez plavek na textilní pláž…myslím, že by to řešila i policie. Takže v tomto směru by se měl na Džbánu udělat také pořádek.

  Reply
 • 11.9.2016 at 18:07
  Permalink

  Zdravim rekl bych ze takove Zanety apod. jsou jen placene komenty provozovatele koupaliste, protoze kazdy kdo tam prijde musi byt hodne v soku jak to tam vypada. Srovnani s koupalistem U Veseliku cca 1km po proudu potoku je vypovidajici.
  Znam Dzban z doby konce 70tych let ale to jak vypada dnes je Hnus, fakt nevim proc radnice P6 investuje nemalo penez do modrych zon a podobnych nesmyslu kdyz Dzban nechava defakto rozpadnout. Nekde jsem slysel ze developeri maji o toto uzemi zajem. No prece na P6 vladne Top 09

  Reply
 • 4.7.2017 at 23:45
  Permalink

  Pisatelce Žanetě bych chtěla sdělit, že brzy budou na nuda pláž chodit asi úplně všichni, protože na nenudistické pláži nebude za chvíli na koupání a opalování místo, kvůli zavádění stále dalších vodních atrakcí a vodních sportů. A po letošním zdražení se už o směšném vstupném také nedá mluvit. A přitom prostředí je tu stále větší Hnus, jak píše pisatel Roman. Ale nemůže za to Radnice Prahy 6, ale společnost MOLEPO, s.r.o. (náměstí republiky 1079/1a, 110 00 Praha – Nové Město), která je majitelem pozemků a takto se o ně stará. Letos prý dokonce i nechali zavřít zadní vchod. Našla jsem na internetu článek z roku 2013, kde tato společnost vyhrožuje zavřením areálu z důvodu zchátralosti, pokud ji nebude dovoleno na břehu Džbánu postavit bytové domy. Takže udržování areálu ve zchátralém stavu je asi jakýmsi vyděračským záměrem této společnosti. V článku se dále uvádí, že radniční komise pro životní prostředí Radnice Prahy 6 přijala usnesení, v němž žádá radu, aby oslovila magistrát o přezkoumání prodeje pozemků s tím, že podle komise by se Praha měla pokusit koupí nebo směnou získat pozemky do vlastnictví. Takže pokud někdo může za současný stav koupaliště Džbán, není to Radnice Prahy 6, ale magistrát hlavního města Prahy, který jen nečinně přihlíží devastaci tohoto místa a uděluje současnému majiteli veškerá povolení na jeho počínání.

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *