Koupaliště Biotop Radotín

3.6/5 - (32 votes)

Přírodní koupaliště založené na principu biotopu. Podstata biotopu spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, bez chemie, za působení vodních rostlin a přírodních ekosystémů ve filtračních lagunách. Je to čisté koupání bez chloru, na rozdíl od vody v bazénech, tedy mrtvé a chemicky upravované. Koupací část biotopu má proměnlivou hloubkou 0,40 m – 1,20 m u neplavecké části a maximálně 3,25 m v plavecké části. Bazén tvoří uzavřený okruh vody oddělený fóliemi od okolního prostředí. Koupací část, vegetační zóny jsou propojeny v cirkulačním systému. V průběhu užívání se doplňuje pouze výpar. Biologické čištění probíhá v lemových zónách a v biologické části gravitačním způsobem, vše je zaústěno zpět do nádrže.

[koupalisteinfo]

Fotografie Koupaliště Biotop Radotín

Biotop Radotín Biotop Radotín Biotop Radotín Biotop Radotín Biotop Radotín

Zdroj fotografií: http://www.biotopradotin.cz

9 thoughts on “Koupaliště Biotop Radotín

 • 22.7.2015 at 19:07
  Permalink

  Koupání celkem příjemné, ale ceník u pokladny je jiný než ceník zde!

  Reply
  • 22.7.2015 at 19:11
   Permalink

   Michale děkuji za upozornění, ceník jsem aktualizoval dle aktuálních cen na koupališti.

   Reply
 • 11.8.2015 at 08:02
  Permalink

  Ačkoli uvádí dobrou kvalitu vody,je zelená a mé tři děti dostaly průjem.toto koupaliště nedoporučuji!

  Reply
  • 11.8.2015 at 19:07
   Permalink

   Barva vody nemá s kvalitou souvislost. Není to voda ošetřovaná chlorem, ale přírodním čištěním pomocí řas a rostlin. Pro pokožku je tam mnohem zdravější než voda ošetřovaná chlorem, kde je navíc modrá barva způsobená modrým nátěrem dna bazénu. Biotopová voda tedy má nazelenalou barvu a je to naprosto v pořádku. Dokonce se v ní občas vyskytují třeba pulci, což je právě důkazem čistoty vody. Příčinu průjmu bych nehledal v kvalitě vody (samozřejmě pokud se tam nebyl někdo infekční vykoupat a nebyl poblíž vás), ale spíš v nějaké občerstvení. My jsme na tomto koupališti s rodinou byli a kromě toho, že tam není přírodní stín bych ho určitě každému doporučil.

   Reply
 • 30.7.2016 at 20:34
  Permalink

  jak se k vam dostanu od andela? dekuji

  Reply
 • 30.7.2020 at 12:18
  Permalink

  Kde zjistím konkretní kvalitu vody na radotínském biotopu a jak často se provádí měření kvality v letním období? Děkuji za info Zahradníková

  Reply
  • 10.8.2020 at 17:24
   Permalink

   Dobrý den, pokud nestíháme aktualizovat naši stránku https://koupalistepraha.cz/aktualni-kvalita-vody/, pak na stránách hygienické stanice Praha, nebo na oficiálním webu, odkaz na něj je zde v článku v bloku s informacemi. Radotínské koupaliště je biotop s přírodním čistěním, kde je funkční čistění zajištěno limity na maximální počet návštěvníků, které rostliny a přírodní čištění zvládají filtrovat. Měří se tam obvykle tak 5-6x za celé léto a za poslední roky kdy toto koupaliště sledujeme mělo od Pražské hygieny vždy kvalitu vody za 1 i v dlouho trvajících horkých dnech. Stejně jako i další venkovní koupaliště, kde je čištění řešeno přes biotopy.

   Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *